Субсидіювання «зеленої» енергетики відбувається за рахунок споживачів

Субсидіювання «зеленої» енергетики відбувається за рахунок зростання тарифів для споживачів, йдеться у репортажі телеканалу Інтер.

Платить за це не якась абстрактна держава, а кожен український споживач: населення, бізнес, школа, лікарня, дитячий садочок. Це варто памятати, коли відбувається щедра роздача субсидій шляхом політичного встановлення депутатами «зелених» євротарифів, які у нас вже у 3 рази вищі, аніж у Німеччині.

На думку голови Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрія Геруса, головне питання не стільки чи варто субсидувати «зелених» (варто), а яким механізмом визначити справедливий розмір субсидій. Конкурентні аукціони, хто дає нижчий тариф, той і працює. Це допоможе знайти збалансовану ціну, яка би і влаштувала інвесторів, і була б справедливою для споживача. Очевидно, що із таким стрімким здешевленням технологій справедливий тариф мав би бути суттєво нижчим. Це всі розуміють, тому і таке бажання деяких олігархічних груп залишити сьогоднішні політичні «зелені» тарифи подовше.

Але споживачі не мають переплачувати, щоб субсидувати неефективних інвесторів, які можуть бути успішними бізнесменами лише з євротарифами у 3 рази вищими, аніж у Німеччині. Така бульбашка роздується і неминуче лусне.

У будь-якому випадку ця тема варто широкої загальнонаціональної дискусії. Адже «зелені» хоча і виробляють лише 2% електроенергії, але забирають з ринку біля 8% грошей. Це вже приблизно стільки, скільки отримують всі обленерго разом узяті.

Leave a Reply