Чи хочуть українці платити найвищі у світі «зелені» тарифи

Як відомо, у наших ідеологічних опонентів-любителів тарифних мільярдів є серйозні бюджети на те, щоб дурити суспільство. Все-таки намолотили на Роттердам+ немало.

Ми розуміємо, що вони є політичним бізнесом, працюють не у конкурентному ринку, конкуренції уникають. А заробляють на рішеннях чиновників та політиків, які оплачуються усім суспільством.

А політики і чиновники дууже хочуть зберегти свої крісла. То треба робити вигляд, що рішення приймаються ніби-то не в інтересах Ахметова, а у інтересах суспільства.

Тому у них свій фан-клуб експертів, любителів Роттердам+, потік новин за гроші. І навіть Карлос Паскуаль, екс-посол США в Україні, як адвокат РАБ-тарифів.

А скоро новинка! Ви побачите результати «соціологічних досліджень», де буде вказано, як українці люблять «зелені» євротарифи втричі більші, аніж у Німеччині.

Дослідження дуже творче. Спочатку ідуть питання про агресію Росії, як перекривали нам газ. А потім — чи підтримуєте ви (заради енергетичної незалежності) «зелену» енергетику? І чи ви за «зелені» тарифи, які — увага — згідно запитання, платять не споживачі, а обленерго.

Насправді зелена енергетика має майже нульовий зв’язок із енергетичною незалежністю і зменшенням споживання газу. Для зменшення споживання газу треба займатися енергоефективністю.

Але у нас на енергоефективність виділяється 0,4 млрд грн у рік, а на «зелені» тарифи понад 10 млрд грн. Якщо відверто, то перше, звичайно, більший приоритет, але на другому можна більше заробити.

Отже, за версією цього дослідження, зробленого, звісно, не на замовлення немонополіста ДТЕК, 76% українців підтримують:

  • «зелений» сонячний євротариф 5,6 грн, що втричі більше, аніж у Німеччині.
  • «зелений» євротариф на вітер 3,8 грн, що більш ніж вдвічі більше, аніж у Німеччині.

Оскільки наші «зелені» тарифи встановлюють депутати, то їм будуть підсовувати це дослідження, щоб представити «зелені» тарифи, як популярну серед населення тему. А отже, щоб поки не переходити на конкурентні тарифні аукціони, як працює уся Європа.

Бо наш дорогий ДТЕК у 2018-2019рр планує запустити «зелених» станцій біля 800 МВТ (це потужність двох з половиною Херсонських областей). І отримувати тариф в ході конкуренції — це не у стилі немонополіста.

Тому завищений «зелений» тариф має жити до кінця наступного року. А після цього, хоч трава не рости.

Ми за те, щоб зелена енергетика розвивалася по розумних і справедливих цінах і до 2020р, і після 2020р. Тому нас усіх восени чекатиме дуже цікава публічна дискусія. А дурити суспільство та депутатів — це погана ідея, шановний немонополісте.

Автор: голова Асоціації споживачів енергетики та комунальних послуг Андрій Герус

Leave a Reply