Тесла запустила найбільшу батарею в світі

Представники Tesla у п’ятницю офіційно запустили найбільшу в світі літій-іонну батарею ємністю 100 мегават-годин.

Батарея вже підключена до енергетичної мережі Австралії, повідомляє nv.ua із посиланням на Sydney Morning Herald.

Прем’єр Південної Австралії Джей Ветерілл разом з представниками компанії-розробника офіційно запустив найбільший в світі літій-іонний акумулятор. Така батарея здатна забезпечити живлення 30000 будинків, а її швидке розгортання пов’язано із заявою засновника Tesla Ілона Маска, який зобов’язався завершити будівництво протягом 100 днів або зробити це безкоштовно.

«Штат Південна Австралія в даний час лідирує в сфері управління енергією з відновлюваних джерел, яка буде доставлятися в будинки і офіси за графіком 24/7», — сказав Ветерілл.

Батарея розташовується в Джеймстауні, в 200 км на північ від найбільшого міста Південної Австралії Аделаїди. Батарея підключена до вітряної електростанції, яку побудували фахівці французької компанії Neoen.

«Ми бачимо, що великі міжнародні компанії, такі, як Tesla і Solar Reserve інвестують в Південну Австралію, тому що ми маємо поновлювані джерела енергії світового класу. Технологічний фонд поновлюваних джерел необхідний для того, щоб ми могли управляти новими проектами і перетворенням Південної Австралії в глобальний центр для зберігання відновлюваної енергії», — сказав міністр енергетики Південної Австралії Том Каутзантоніс.

Батарея складається з окремих блоків Tesla Powerpack, кожен з них містить 16 літій-іонних акумуляторних зборок з індивідуальними DC-DC-перетворювачами і контролерами. Ємність одного блоку складає 210 кіловат-годин. Глибина одного блоку — 1,3 метра, ширина — 0,8 метра, а висота — 1,6 метра.

Журналісти Sydney Morning Herald також уточнили, що Ілон Маск не був присутній особисто на відкритті нової батареї.

Leave a Reply