Суд у Львові відмовив у задоволенні скарги забудовників міні-ГЕС на Хустщині

У середу, 13 грудня, Львівський апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу забудовників, котрі намагалися звести каскад міні-ГЕС на р. Ріка в Хустському районі.

Таким чином рішення Закарпатського окружного адміністративного суду від 2 жовтня цього року залишилося в силі.

Йдеться про розпорядження голови Закарпатської ОДА Г.Москаля від 20 вересня 2017 р.№484 «Про недопущення порушення прав та інтересів територіальних громад і громадян, негативний вплив на навколишнє середовище під час вирішення питань, пов’язаних із розміщенням малих ГЕС», яким скасовано сумнозвісні розпорядження-дозволи голови Хустської РДА Н.Павлія щодо будівництва міні-ГЕС на р.Ріка за межами населених пунктів Березово, Липча, Кошельово, Горінчево. Так, своїм рішенням суд.

Незадовго до початку судового засіданнята увесь час, поки воно тривало, протест проти спорудження міні-ГЕС у вигляді міні-мітингу перед будівлею суду висловлювали мешканці Хустщині, котрі приїхали до Львова.

Нагадаємо, що в липні цього року Геннадій Москаль скасував розпорядження голови Хустської райдержадміністрації «Про розроблення детального плану території для будівництва каскаду малих гідроелектростанцій за межами населених пунктів сіл Хустського району».

Цей документ давав дозвіл на розроблення детального плану земельної ділянки на р. Ріка для будівництва міні-ГЕС. Комерційні структури, які намагалися побудувати каскад міні-ГЕС на Хустщині, оскаржили розпорядження Г. Москаля, однак програли і в суді першої інстанції, і в апеляції.

Leave a Reply