Переплата за формулою «Роттердам+» становить 15 мільярдів — Ситник

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що фахівці, які були залучені до розслідування справи «Роттердам+», підтвердили переплату у 15 мільярдів гривень, однак слідство не виключає можливості тиску на експертів.

Про це він сказав, на парламентському комітеті з питань протидії корупції, відповідаючи на запитання нардепа Сергія Лещенка щодо перспектив цього провадження у частині вручення підозр.

«Я пригадаю ситуацію, яка склалася по справі рюкзаків (справа про закупівлю рюкзаків для Нацгвардії, де фігурував син міністра МВС Арсена Авакова — УП.), коли відносно експерта, який робив експертизу, було зареєстровано провадження та отриманий дозвіл на обшук у нього. При чому це все робилося у поліції», — сказав Ситник.

За його словами, найважливішим моментом істини у цій справі є саме проведення експертизи.

«Так звана «правка Лозового» відправляє нас у державні установи, і у нас немає гарантій, що на цих фахівців з держустанов не буде тиску. Ми це розуміємо і будемо йти», — сказав директор НАБУ.

Він додав, що на його думку, у НАБУ наразі достатньо матеріалів, щоб зробити «певний висновок» у цій справі.

Раніше Національне антикорупційне бюро розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕ через так звану формулу «Роттердам+».

Leave a Reply