Київських школярів навчатимуть заробляти на смітті

У столиці стартує освітній проект «Kyiv School Recycling», у рамках якого школярів столичних шкіл навчатимуть сортувати побутові відходи та заробляти на цьому кошти.

Про це на презентації проекту сказав його керівник, координатор ГО «Солідарна молодь» у Києві Євген Кузик.

«Мета цього проекту полягає у тому, щоб навчити школярів Києва сортувати відходи. У рамках нашого проекту ми будемо проводити тренінги для школярів, навчати сортувати відходи і допомагати їм це робити. Ми налагодимо весь процес сортування сміття у школі», — сказав Кузик.

Він повідомив, що проект розпочнеться у школі №43 в Солом’янському районі столиці. На її території встановлять кілька урн для збору відходів різного виду — макулатури, пластику, скла, відпрацьованих батарейок, а також контейнер для вторинної сировини.

Крім того, дітям прочитають курс лекцій та проведуть тренінги, як правильно сортувати вторинну сировину, як і в які речі її переробляють та як на цьому можна заробити.

Кузик зауважив, що всього в столиці поступово залучать до проекту 420 шкіл.

За його словами, навчальні заклади зможуть заощаджувати на вивезенні сміття кошти — близько одного мільйона гривень за місяць. Крім того, на правильно відсортованому смітті школи можуть заробити від 600 до 7000 гривень у місяць на власні потреби.

Як зазначив на прес-конференції депутат Київської ради, в. о. КП «Київблагоустрій» Андрій Андреєв, проблема сортування відходів у Києві наразі дуже актуальна, тому завдяки проекту діти навчаться сприймати відходи не як сміття, а вторинну сировину, що може бути використана.

Учасники прес-конференції зазначили, що нині в Україні переробляють лише 4% відходів. Водночас нараховується 6,5 тисячі законних і близько 35 тисяч незаконних сміттєзвалищ загальною площею 4% від території держави. За підрахунками екологів, Україна накопичила 54 млн куб м відходів, щороку полігони поповнюються на 15-17 млн тонн сміття.

Leave a Reply