Газова платформа: В Україні з’явиться біопаливна біржа

Біоенергетична асоціація України (БАУ) в найближчий час запустить електронний майданчик для торгівлі біопаливом, розповів в інтерв’ю iPress Георгій Гелетуха, голова БАУ.

Біржа дасть можливість закупати великі об’єми продукції. Асоціація працює над законопроектом, який регламентує механізм роботи біржи.

Нині кількість котелень на біопаливі зростає. Біоенергетика покриває в країні 2,1 млн тонн нафтового еквіваленту. Більше половини цього об’єму споживає населення, 0,8 млн тонн — промисловість і 0,1 млн тонн — комунальні підприємства.

Згідно з урядовою стратегією, до 2035 року з відновлюваних джерел українці повинні отримувати 12% всієї енергії (або 11 млн тонн в нафтовому еквіваленті). Такі плани Гелетуха називає цілком реальними, адже в Європі частка енергії з відновлюваних джерел складає всі 17%. З них 10% припадає на біоенергетику, ще 7% — це сонячна, вітрова, гідроенергія.

Поки що у відновлювану енергетику вкладається переважно вітчизняний бізнес. Зарубіжні інвестиції становлять лише 1%. «Іноземні інвестори бачать геополітичні великі ризики в державі, а українські вже до цього звикли», — пояснює Гелетуха.

За оцінками БАУ, в Україні на біопаливі працює приблизно 24 тис. котелень.

Leave a Reply