В Україні спростили видобуток нафти і газу

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 3096-д «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі»

 

Закон був прийнятий Верховною Радою 1 березня цього року, а повернутий з підписом президента 29 березня. Згідно з пояснювальною запискою до законодавчого акту, він передбачає спрощення дозвільних процедур для підприємств, що здійснюють в Україні геологорозвідку і роботи по будівництву та експлуатації об’єктів трубопровідного транспорту, нафтових і газових свердловин.

«Запропоновані законопроектом зміни спрямовані на вдосконалення процедури надання земельних ділянок для проведення вишукувальних робіт і робіт з будівництва, технічного обслуговування, об’єктів трубопровідного транспорту та інших дозвільних процедур нафтогазовидобувної галузі, що допоможе оптимізувати витрати підприємств галузі при проведенні таких робіт і збільшити обсяги нафти і газу власного видобутку», – йдеться в документі.

Закон дозволяє використовувати обмеження права користування для будівництва об’єктів нафтогазовидобутку і трубопровідного транспорту (без зміни цільового призначення земельних ділянок).

Також, його впровадження усуває необхідність отримання гірничого відводу, виключаються об’єкти нафтогазовидобутку з переліку об’єктів містобудівної діяльності, скасовується обов’язковий введення родовища в дослідно-промислову та промислову розробку за рішенням Міненерговугілля.

Закон надає право нафтогазовидобувачам після завершення періоду промислової розробки родовищ використовувати земельні ділянки на підставі договору з власником землі до зміни цільового призначення та оформлення документів на право користування.

Leave a Reply