В Україні визначать найефективніші варіанти опалення для міст — Зубко

Міністерство регіонального розвитку і житлово-комунальних послуг буде визначати найбільш ефективні варіанти опалення в містах України, де зараз виникають проблеми з центральним опаленням. Про це в програмі “Головна тема” на телеканалі “Україна” заявив глава міністерства Геннадій Зубко, коментуючи відхід Нікополя (Дніпропетровська обл.) від центрального опалення і перехід міста на індивідуальне електричне та газове опалення.

“У Нікополі не все проходило гладко. До будь-якої такої дії необхідно готуватися. Чому ми прийняли концепцію з реформування теплопостачання? Тому що саме там ми передбачили, що спочатку затверджується система теплопостачання в місті, де вказано які будинки будуть на індивідуальному опаленні, а які повинні бути тільки на централізованому, і за рахунок яких джерел енергії буде здійснюватися це теплопостачання”, – заявив Зубко.

При цьому він підкреслив, що лише після цього буде прийматися рішення про перехід певного міста на інший варіант опалення і про підтримку тих громадян, які потребують допомоги при зміні типу опалення.

Як повідомлялося, деякі міста України, зокрема, Трускавець, Нікополь, Марганець, Покров – відмовилися від центрального опалення через втрати тепла в старих мережах, часті аварії і накопичення великих боргів теплокомуненерго за газ.

У модернізацію мереж міста Нікополя енергопостачальна компанія “ДТЕК Дніпрообленерго” в 2016-2017 роках направила 160 млн грн.

Раніше Запорізька, Дніпропетровська і Донецька ОДА зверталися до державних органів влади з проханням посприяти у вирішенні проблем з центральним опаленням, оскільки ситуація з теплопостачанням деяких міст стала критичною.

Leave a Reply